niedziela, 11 listopada 2007

Nazistowski marsz rozbity w Pradze!


info za www.cia.bzzz.net

godz. 13.00 Informacja od jednej z czytelniczek z Pragi: "Właśnie na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ukazała się informacja policji. Zatrzymanych było z obu stron 396 osób, z czego 96 cudzoziemców. Wszyscy zatrzymani byli w nocy wypuszczeni. Ok 200 osobom grozi kolegium ds. wykroczeń, 3 osobom zostały postawione zarzuty popełnienia czynu karalnego - napaść na funkcjonariusza publicznego. Niestety, cały czas nie wiemy, ilu z zatrzymanych i obwinionych to uczestnicy demonstracji antyfaszystowskiej.

godz. 21.00 Czeskie Noviny piszą, że jeszcze 30 antyfaszystów zostało zatrzymanych. Możliwe, że ci, który byli otoczeni.

godz. 20.30 Czeskie media podają teraz, że jest około 300 neonazistów. Są starcia między neonazistami i antifą, a także między policją i antyfaszystami. Policja otoczyła grupę 38 anarchistów w jednej z ulic. Zatrzymano co najmniej 10 anarchistów. Burmistrz Pragi Paweł Bern twierdzi, że aż 1000 antyfaszystów brało udział w kontrmanifestacji.godz 17.15 Policja rozbiła 100-osobową grupę neonazistów, którzy zmierzali w kierunku historycznej, żydowskiej dzielnicy Jozefow w Pradze. Neonaziści planowali pochód w związku z rocznicą Nocy Kryształowej. Po starciach z policją neonaziści rozproszyli się i przegrupowali w praskich uliczkach, usiłując przedostać się do dzielnicy Jozefow. Ścigają ich antyfaszyści. Na stacji metra przy Placu Republiki doszło do starcia neonazistów z grupą 500 czeskich anarchistów. Do Pragi nadal zmierzają dwa autobusy z niemieckimi neonazistami.

http://cia.bzzz.net/marsz_neonazistow_w_pradze